مشخصات سیستم

پروفیل های ZIP PANEL الماس پوشش

زیپ پانل نیز همانند ساندویچ پانل دارای ساختار چند لایه بوده که بخش مرکزی آن به عنوان یک عایق صوتی و حرارتی خوب عمل کرده و از جنس پشم سنگ، است. لایه های دیگر زیپ پنل شامل ورق پروفیل زیپ پانل و ورق ذوزنقه ایی، لایه ضد بخار، بست آلومینیمی، فاصله انداز امگا و پایه پلیمری است. زیپ پانل به دلیل انعطاف پذیری آن، قابلیت فرم دهی به اشکال مختلف محدب، مقعر و مخروطی را دارد.

ویژگی های زیپ پانل

کاربرد زیپ پانل

با توجه به ویژگی های منحصر به فرد زیپ پنل و تنوع در اشکال و اندازه آنها، می‌توانند در مکان ها مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند. به دلیل ویژگی عایق حرارتی و صوتی زیپ پنل، به عنوان پوشش سقف بیمارستان ها، فرودگاه ها، سالن های ورزشی و … مورد استفاده قرار بگیرد.

به دلیل مقاومت بالای زیپ پنل در برابر حرارت و نشت آب، امروزه در معماری سبز از آن استفاده می‌شود. با توجه به اینکه شرایط آب و هوایی در حال تغییر بوده و سطح آلودگی هوا افزایش یافته است، امروزه معماری سبز می‌کوشد تا با ایجاد فضای سبز در پشت بام خانه ها و ساختمان ها، با آلودگی هوا مقابله نماید. از این رو استفاده از زیپ پانل بعنوان عایق رطوبتی در چنین ساختمان هایی می‌تواند بسیار مناسب باشد. در این مورد، زیپ پنل به عنوان یک زیر لایه در زیر فضای سبز عمل کرده و علاوه بر ایمنی در برابر رطوبت و نفوذ آب، زیبایی ظاهری ساختمان را نیز موجب می‌شود.

هدف اصلی از تولید و ساخت پروفیل های زیپ پنل، علاوه بر عایق رطوبتی و مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی، ایجاد یک سبک ساختمان سازی انعطاف پذیر است. استفاده از زیپ پانل برای پوشش سقف فرودگاه ها، ورزشگاه ها، نمایشگاه ها و سازه های قوس دار می‌تواند علاوه بر کاهش هزینه های ساخت و ساز، عمر سازه را نیز افزایش دهد.

جزئیات سقف زیپ پانل 

مراحل اجرای سیستم (زیپ پانل) کلزیپ،ایستادرز

1-لایه اول: ورق گالوانیزه بدون رنگ و یا رنگی به ضخامت 0.7 الی 1 میلیمتر به صورت ذوزنقه یا سینوسی

2-لایه دوم: نم گیر و بخاربند متشکل از پنج لایه : 2 لایه پلی اتیلن 2 لایه پلی استر 1 لایه فویل آلومینیومی

3-لایه سوم: اسپیسر امگا یا فاصله انداز میتواند به دو صورت آلومینیومی به ضخامت 4 میلیمتر و یا گالوانیزه بدون رنگ به ضخامت 1.25 میلیمتر تولید و توسط پیچ های سرمته خودکار و پرچ بر روی لایه اول و دوم اجرا گردد.

4-لایه چهارم: ترمال (پد عایق حرارتی)+کلیپس _ پدعایق حرارتی یا همان ترمال مانع ازتبادل حرارت میشود و درحقیقت نقش جدا کننده لایه های بالایی با لایه های پایینی است کلیپس پانل به عنوان پایه های نگهدارنده پروفیلهای ایستادرز در سیستم مورد استفاده قرار میگیرد.

5-لایه پنجم: عایق معمولاعایق مورد استفاده در سیستم ایستادرز، پشم سنگ است که به صورت پشم سنگ تخته ای و یا پشم سنگ رولی با دانسیته های مختلف استفاده میگردد ولی در بعضی از مواقع نیز در سیستم ایستادرز میتوان بسته به نوع کاربری از ،پشم شیشه، پلی اورتان، پلی استایرن

6-لایه ششم: پروفیل های ایستادرزپروفیلهای ایستادرز به دو صورت نرمال(موازی ) و مخروطی تولید میگردد پروفیل های نرمال با عرض 400 میلیمتر و با ارتفاع ثابت 65 میلیمتر تولید میگردد پروفیل های مخروطی ( کونیک ) با حداقل عرض 250 و حداکثر عرض 450 میتواند تولید شود متریال مورد استفاده برای پروفیل های ایستادرز میتواند به دو صورت، ورق گالوانیزه رنگی به ضخامت های 0.5 تا 0.7 میلیمتر و ورق آلومینیوم 0.7 تا 1.2 میلیمتر فرمینگ شوند. طول های تولیدی ورق های میتواند از ایستادرز 0.5 متر تا بیش از 150 متر به صورت یکپارچه در محل پروژه تولید شود